Blog

İSTENMEYEN HAŞERELERE SON

ilaçlama

İlaçlama uygulamaları arasında sık sık ihtiyaç duyulan ilaçlama alanlarından biri de kuaför salonu ilaçlama işlemidir. Kuaför salonları , saç ,tırnak ve insan parmak et parçaları ile dolup taşmaktadır.

Özellikle manikür ve pedikür yapılan alanlarda yere insan parmağından kesilen etler ve tırnaklar düşebilmektedir. Bazı durumlarda , yapılan saç kesimlerinde de türlü türlü bakteriler ve mikroplar üreyebilmektedir.

Bu noktada yapılması gereken en mantıklı şey dışarıdan profesyonel bir böcek ilaçlama firmasından yardım talep edilmesi durumudur.

Çünkü kuafördeki alanların ilaçlama yöntemi ile hemen biyosidal uygulanması yapılması gerekmektedir.

Kuaförler, kapalı alanlardır. Bu alanlara, kapı ve pencerelerin açık kalması, nem, rutubet ve bakteri üremesi durumunda haşereler hemen yerlerini almaya başlarlar. Ya da kuaför dükkânı için satın alınan bir malzemenin üzerinden haşereler içeri girebilmektedir. Diğer bir yöntem, tuvalet ve lavabo borularından sızma ihtimalleri büyüktür. Bunun yanında içeri alınan evcil hayvanlar yüzünden haşereler içeri girmiş olabilir. Bu konuda yapılması gereken tek işlem ilaçlama yapmaktır.

İlaçlama yapılmadığı taktirde, haşerelerin çeşitlerini artacağını ve haşerelerin hızlı çoğalması sonucuna önüne geçilemeyeceğini bilmekte fayda var. İnsan  sağlığını olumsuz yönde tehdit eden haşereler, kuaför salonlarında mikrop kapmamamıza neden olurlar.

Günümüzde özellikle iş yerlerinde kanunlar ile sabitlenmiş bir işlem halini alan ilaçlama mecburi olarak yapılmalıdır. Bulundukları alanlar nedeni ile sağlık sorunlarının oluşmasına neden olan haşere ve böcekler ile başa çıkmak için ilaçlama yaptırmak gerekmektedir..

Haşere ilaçlama işlemi öncesinde haşerenin türü ve bulunduğu ortama göre doğru ilaçlar ve ilaçlama yöntemleri seçilmediği takdirde böcekler üzerinde etkili sonuçlar alınamaz.

Siz de ilaçlama hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız İzmir ilaçlama firmamıza başvurmanız yeterli olacaktır.

17 Aralık 2019 Genel , , , , ,
About yilmazseckiner@ystkimya.com.tr