Blog

KARINCA İLAÇLAMA

Çalışkanlıkları ile bilinen karıncalar haşere türleri arasına yer almasa da yaşam alanlarını işgal ettikleri için görüntü kirliliği oluştururlar. Karınca ilaçlama kolay bir ilaçlama türlerinden biridir. Sıvı ve jel ilaçlar ile kontrol altına alınabilir.

Çok hızlı bir üremeye  sahip olan bu karıncaları  yok etmek için karınca ilaçlama yaptırmak şart  olduğu gibi bu canlılara etki edebilecek bir şekilde mücadele için bazı önlemlerinde alınması gerekir.

Daha çok mutfak tezgâhlarında,  pencere altlarında, buzdolabı altlarında bulunan karıncaları kontrol altına almak için ilaçlama şirketimizle gerçekleştirilir.

Genelde yaz aylarında  bulunan bu karıncalar evlerde özellikle mutfak tezgâhlarında görülürler.  Eğer kışında evleriniz de karıncaları yoğun şekilde görmeye devam ediyorsanız bu durumda evinizde karıncaların yuva yaptığını söyleyebiliriz. Kesinlikle yuvaları tespit edilerek uygun ilaçlama yöntemi yapılmalı ve yuvaları yok edilmelidir.

Eğer karıncaların tamamı yok edilmezse evinizde yere düşen en ufacık bir yemek artığının başında  toplanan karıncaları rahatlıkla görebilirsiniz.

Karıncalar neredeyse evin her yerine kısa sürede yayılabilir. Etkili sonuçlara ulaşmak için firmamızla çalışmanız daha doğru olacaktır.

Bütün dünyada  bulunan karıncalara yaz aylarında ev ve iş yeri gibi yaşam alanlarımızda daha çok  rastlarız.Karıncalar yemek  artıklarının bulunduğu yerlere yakın bölgelere yuva yaparlar ve insan sağlığını tehdit eden hastalıkların taşıyıcısı olurlar.

Karınca ilaçlama yapılmadan önce karınca türü ve yoğunlukları tespit edilmelidir. Ev, iş yeri, hastane, okul vb. alanlarda bulunan karıncaların türü ve yoğunluğu dikkate alınarak  sıvı ilaçlama ya da jel ilaçlama gibi yöntemler kullanılır.

Karınca ilaçlama  tek bir bölge için yapılırsa tekrar sorun çıkabilir. Bu nedenle karıncaları yok etmek için genel ilaçlamalar yapılmalıdır ve sağlık bakanlığından onaylı olan firmamızı tercih edebilirsiniz.

Karınca ilaçlama, sıvı ya da jel  ilaçlar ile yapılan  bir uygulama olduğu için temizlik yapmak ve gıda malzemelerini bu karıncaların ulaşabileceği alanlardan kaldırmak gibi önlemler yeterli olmaz.

Karıncalar temas ettikleri her yere mikrop ve virüs saçarlar. Her ne kadar  zararsız gözükseler de sağlık için karıncaların  kontrol altına alınması gerekir. Karınca ve diğer haşerelerle mücadele İzmir ilaçlama firmamız sizler için 7/24 hizmetteyiz. İzmir ilaçlama firmamız için en iyi tercih olacak olan firmamız, her türlü ilaçlama ihtiyacı için başvurulacak en iyi adres olacaktır.

31 Ekim 2019 Genel , , ,
About yilmazseckiner@ystkimya.com.tr