Blog

Temiz Hastane Sağlıklı Yaşam

Hastanelerde ki haşereler gerçekten en büyük hijyen sorunları arasındadır. Hastanenin ortak ve özel alanlarının sürekli temizlenmesi  hijyen için yeterli değildir. Bu tür kurumlarda düzenli aralıklarla ilaçlama yapılması gerekir. İlaçlar dışarıdan gelen zararlılar , atıklar ve birçok farklı nedenle ortaya çıkan böcek , fare ve haşere gibi varlıkların kısa sürede ortadan kaldırılması ve bir daha dönmemesi için şarttır.

Hastanelerin  sadece iç kısmı değil , çevresi de ilaçlanmalıdır. Bazı zararlıların yuvalandığı dış mekanlar da ki sorun çözülmedikçe iç mekanlardaki üremenin de önüne geçilemez hale gelebilir.

Hastanelerde rastlanan  haşere türleri genelde fare ve böceklerdir. Yemekhaneler depolarda ve lavabolarda bulunan bu zararlıların hastalar da ölümcül mikroplara bile neden olması mümkün olmaktadır.

Öncelikle hastane de genel temizlik yapılır ve hastanenin keşfi tamamlandıktan sonra iyice giriş ve çıkış noktaları en iyi şekilde analiz edilerek uygulamaya başlanır. Uygulama sonrası ihtiyaca göre ortamın havalandırılması  gerekebilir. Sonra da detaylı bir temizlik yaparak sürekli hale gelen  rutin temizlikte de gereken rutin temizlik işlerinin halledilmesi gerekir.

Hastaneler de hastalara yemek verildiği için bu yemeklerin yapıldığı mutfaklar başta olmak üzere birçok hastane servisi haşere ve mikropların tehdidi altında hastalarına hizmet vermek zorunda kalabilir. Özellikle bu alanlarda insan sağlığı çok hassas bir durumda olduğu için hastane ilaçlama işlemi son derece  titiz bir şekilde yapılmalıdır.

 Hastaneler de ilaçlama işlemi yapacak ekipler belki de tüm ilaçlama yapan ekiplerden daha tecrübeli ve daha dikkatli olmalıdır. Bir hastane ilaçlama firmasına başvuru yapıldığında ilaçlama uygulamasını yapacak olan personellerimiz ilgili hastaneye böcek ve haşerelere uygun ilaçlama yöntemleri kullanılır.

Hastanenin ilaçlaması söz konusu olduğu zaman hastanenin boş olduğu zamanları tercih edebilirsiniz . Hastane ilaçlama konusunda İstanbul ilaçlama firmamız hizmet  vermektedir . Gözle görülür sorun olmasa bile ortak alanlarda zorunlu olan ilaçlama hizmeti can sağlığınızı korumanıza yardımcı olacaktır.

28 Ekim 2019 Genel , ,
About yilmazseckiner@ystkimya.com.tr